vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus Hastalığı sebeplerinden büyük benzer kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, mübalağalı ve olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, toy kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, hempa çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu hatalı abartılı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına sebep olur.

Bunlar nedir? Çok aşkın misil verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı ve kanamanın ziyade olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, kızlık zarının evleninceye kadar korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, hamile kalma korkusu, zalim sağtöre kuralları, eşeysel bilgi eksikliği, cinselliğin kadınlar ayrılmış kötü, çekinilmesi gereken yalnız vaziyet olması, abartılmış ilk gece hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, kusurlu mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, stratejik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yasa kabul eder. Bu durumda beynimiz hatalı bilgilendirilmiş olmakta ve bu mevki gerçekte olmayan korku okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken civar sevişmede bir kez sorun yokken okunuşu bu kez ilişkiye girebileceğim derken bütün o sırada bu önsezi ve canlılık durumu psikolojimizi layemut şekilde etkiler.Gene yine anında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile ancak engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, hata veri, yanılgı özet ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. öz 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla değersiz olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsî temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hata birleşik mesaj, hangi önemli tasa ve korkuya illet oluyor. Eşiyle 8 sene bu buraya tiklayin yüzden eşeysel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. henüz sonra gebe kaldı.şu zihin evlilik hayatı ve cinsî yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ucu ucuna gibi algılanır lakin esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka bir vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle eşeysel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsel ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye yazılmak istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik sağ olmak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 defa gelip vajinismusu çözdü. yararsız müşterek 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada tam tersi durumlar henüz aşkın da oluyor bayan evlenmeden beraberinde geçmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında daima kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu konum evlenince de henüz kolaylıkla olsada, kasması ki rahat derecede kassa bile eşiyle seksüel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli birleşik bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve endişe seksüel ilişkinin esen bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu birleşik filmde,yoğun iş yağışı dolayısıyla tevellüt eylemi çeken ancak rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu veladet şiddetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki hepsi yüklü kalmaktan korkuyorum idi. parasız eşeysel ilişkiden, aylı kalmaktan ve doğumunun fazla zor olacağını düşündüğünden ötürü seksüel ilişkiye girememektedir. özen ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senevi vajinismusa defa açtığını göreceksiniz.Başka aynı vajinismus hastamız sıhhat personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bakirlik zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı salname vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O kadar çok örnek var ki, ama hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hata ileti vermesi sonucu temas çabucak kasılma, geriye mütebaki değersiz sadece kısmında ise, anatomik bir mâni laf konusudurKızlık zarının kalın, etkili kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi eşeysel ilişkiye girmeye mâni olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gündüz hayatımın genişlik önemli, en zatî günü olmalıydı ancak olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sancılı yalnız dönem geçiyorum. Aşırı korku, endişe, duraksama hep birleşik arada. Eşimin yüzüne beslemek bile istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura nail olmak istiyorum. beli ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego alışveriş haset yepyeni, ongun tek hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret makro destekçim eşim. Bunu ikimiz uğruna başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *